Blog

Business English – w jakich sytuacjach może się przydać?

W obecnych czasach podstawowa znajomość języka angielskiego to konieczność. Jeśli jednak chodzi o biznes, taki poziom jest niewystarczający. Aby móc porozumiewać się sprawnie w relacjach biznesowych, konieczna jest nie tylko zaawansowana znajomość języka, ale także umiejętność posługiwania się korporacyjnym slangiem. Czym jest Business English i kiedy może się przydać?

Czym jest Business English?

Angielski biznesowy jest oficjalnym i formalnym językiem, w którym znaczenie mają konkretne zwroty używane w określonych sytuacjach biznesowych. Nie ma tutaj miejsca na stosowanie potocznych wyrażeń, osobie, która nie zna języka biznesowego, może wydawać się on nieco dziwny. Poza określonymi zwrotami typowymi dla tego rodzaju języka ważna jest także znajomość wyrażeń typowych dla świata korporacji. Poniżej znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Angielski biznesowy - czym różni się od "normalnego angielskiego?

Angielski biznesowy opiera się na podobnych zasadach co "normalny" angielski. Biznesowy angielski a normalny, co różni te języki? Konieczność znajomości wyrażeń typowych dla świata korporacji, a także stosowanie formalnych wypowiedzi. Warto pamiętać, że używanie potocznego słownictwa w relacjach biznesowych jest postrzegane jako nieprofesjonalne, często również jako niewłaściwe.
Bez znajomości angielskiego biznesowego trudno poradzić sobie w międzynarodowej korporacji. Znajomość słów takich jak lider, umowa, burza mózgów czy pokonanie konkurencji to konieczność. Chociaż lista typowych dla tego języka zwrotów może wydawać się długa, tak naprawdę nie są to zwroty skomplikowane.

Business English - gdzie i w jakich sytuacjach może się przydać?

Business English przydaje się najczęściej w międzynarodowych korporacjach, czyli tam, gdzie istotne są formalne relacje z zagranicznymi klientami. Umiejętność posługiwania się formalnym językiem ułatwia komunikację, a także sprawia, że firma wydaje się bardziej profesjonalna, a więc także wiarygodna.
Formalny angielski przyda się nie tylko podczas rozmów bezpośrednich, ale także w pracy z dokumentacją oraz w korespondencji formalnej. Znajomość tej formy języka angielskiego przyda się nie tylko pracownikom, lecz również pracodawcom.
Umiejętność sprawnego posługiwania się anielskim biznesowym jest ważna głównie ze względu na kontakty z klientami zagranicznymi. Warto jednak pamiętać, że korporacje zatrudniają ludzi z różnych zakątków świata. Tego rodzaju język przyda się więc także podczas rozmów ze współpracownikami.

Angielski biznesowy - czy warto się go uczyć?

Jeśli chodzi o właścicieli firm i pracowników korporacji, z pewnością nauką angielskiego biznesowego jest konieczna. Dzięki znajomości formalnych zwrotów i wyrażeń typowych dla świata korporacji firma może być postrzegana bardziej profesjonalnie, co wpłynie korzystnie na zaufanie klientów i partnerów biznesowych. Kursy z Business English to najlepszy sposób na naukę formalnego języka. Warto wybrać ofertę dobrej jakości, aby mieć pewność, że po ukończeniu kursu porozumiewanie się angielskim biznesowym nie będzie sprawiało najmniejszego problemu.

Na kurs z języka angielskiego biznesowego warto zapisać się także wówczas, gdy dopiero planuje się poszukiwanie pracy w międzynarodowej korporacji. Umiejętność sprawnego porozumiewania się w tym języku sprawia, że kandydat staje się dla pracodawcy bardziej atrakcyjnym pracownikiem.

Nieporozumienia czy trudności w komunikacji nie powinny zdarzać się w relacjach biznesowych. Właśnie dlatego tak ważna jest znajomość języka biznesowego w korporacyjnym świecie. Sprawne posługiwanie się angielskim biznesowym znacznie ułatwia pracę, dzięki czemu firma może dobrze prosperować.