Blog

Nowy rok to dobry moment na nowy język

Początek nowego roku to doskonały moment, by rozpocząć naukę obcego języka. Mamy wtedy duży dużo optymizmu, a wydłużający się dzień i światło słoneczne przypominają nam o lecie, kiedy więcej podróżujemy. Czemu więc się do tych wyjazdów nie przygotować i nie zacząć poznawać inny język? To może być wspaniała przygoda, która otworzy wiele drzwi i pozwoli komunikować się z różnymi ludźmi, a także poznawać ich kulturę.

Jak skutecznie uczyć się słówek?

Dla wielu osób uczenie się języka obcego jest równoznaczne z uczeniem się na pamięć mnóstwa nowych słówek. Przeświadczenie to często bierze się ze szkoły, gdzie nauczyciele lubią w formie kartkówek sprawdzać zasób słownictwa uczniów. Niestety, taka forma nauki bywa zniechęcająca, a przyswojone naprędce słówka często po prostu uciekają z pamięci. Na szczęście istnieje kilka sposobów, by uczyć się słówek skuteczniej i przyjemniej.

Świąteczny voucher na kurs językowy

Święta Bożego Narodzenia to magiczny okres, kiedy chcemy naszym bliskim okazać miłość i szacunek. Stąd tak silna tradycja wręczania sobie upominków. Niestety, z roku na rok coraz trudniej przychodzi znalezienie odpowiedniego upominku, który byłby zarówno praktyczny, jak i zaskakujący. A gdyby tak zdecydować się na świąteczny voucher?

Zdrowe podejście do świata online

Wirtualna rzeczywistość od lat staje się w naszym codziennym życiu coraz ważniejsza. Zmiany te przyśpieszyła epidemia koronawirusa, która sprawiła, że wiele z naszych aktywności zdecydowaliśmy się odbywać drogą online. Ma to wiele zalet, ale także i minusów. Bardzo ważne jest, by zadbać o odpowiednie proporcje i mieć dystans do wirtualnego świata. Jak to zrobić?

Czy warto uczyć się języka niemieckiego?

Niemiecki to jeden z najpopularniejszych języków na świecie. Dla ponad 100 milionów ludzi jest on językiem ojczystym, a urzędowo używany jest w Niemczech, Austrii, Belgii, Luksemburgu, Liechtensteinie i w Szwajcarii. Jego popularność nie ogranicza się jednak tylko do Europy, gdyż najnowsze dane wskazują, że w skali całego świata posługuje się nim prawie 130 milionów osób.

Nauka samodzielna czy ze szkołą językową?

Dzisiejsze czasy są pełne wyzwań i bardzo się różnią od tych sprzed kilkudziesięciu lat, gdzie nauka języka obcego była mało znacząca dokładką do szkolnych lekcji. Obecnie nauka języka obcego zaczyna się już w przedszkolu. W szkole podstawowej i średniej najczęściej są dwa języki obce, jeden wiodący, którego nauka zaczyna się już w zerówce oraz drugi język, który przeważnie jest uczony w wymiarze 1 godziny tygodniowo. Najczęściej językiem wiodącym jest język angielski, a dodatkowym: hiszpański, francuski, niemiecki, włoski, w zależności od profilu szkoły, tradycji i możliwości. Nauka języka angielskiego w szkole często jest niewystarczająca, aby opanować język na wysokim poziomie.

Czy nauka języków obcych przez Internet jest skuteczna?

Z roku na rok rośnie wśród ludzi świadomość, że nauka języków obcych nie musi przebiegać w sposób identyczny z tym, który pamiętają ze szkoły. Coraz więcej osób przekonuje się, że skuteczne poznanie nowego języka nie wymaga specjalnych talentów lingwistycznych oraz że podczas nauki najważniejsze jest dobranie odpowiednich metod i systematyczna współpraca z doświadczonymi, rzetelnymi lektorami. W ostatnich miesiącach bardzo popularna jest nauka języków obcych online. Wiele osób zastanawia się, czy jest to dobry pomysł? Jaka jest skuteczność edukacji zdalnej?

Nauka angielskiego przez Skype - czy to możliwe?

Język obcy jest nieodłącznym elementem w obecnym świecie. Warto go znać, gdyż dzięki znajomości możemy zwiększyć swoje szanse na znalezienie dobrej pracy, podróżowanie bez barier po świecie i nawiązywanie nowych znajomości. Możliwości komunikacji internetowej umożliwiają naukę języków online.

Proste zasady nauki języka w domu

Bardzo wiele osób posiada własne doświadczenia związane z przyswajaniem wiedzy w domu. Efekty podejmowanych prób są różnorodne. Jest spora grupa osób, która dość szybko zniechęciła się do takiej formy pogłębiania swoich umiejętności. Zabrakło jej samozaparcia, brakowało postępów, przedmiot okazał się zbyt trudny. Często są to wytłumaczenia nazbyt proste, ale też te niepowodzenia to konsekwencja braku planu skutecznie prowadzącego do celu.

Kurs angielskiego przez Internet

Najskuteczniejszym sposobem nauki języka jest obcowanie z nim na co dzień. Jednak mało kto może sobie pozwolić na dłuższy wyjazd na kurs, nie tylko ze względów finansowych. Wartą uwagi alternatywą dla wszystkich, którzy chcą pogłębić język Szekspira i Dickensa, jest nauka angielskiego online.

Czy języków obcych można uczyć się online?

Znajomość języków obcych od lat pozostaje cenionym na rynku pracy atutem, bez wątpienia przydaje się też w codziennym życiu. Zwłaszcza język angielski coraz częściej przenika do naszej rodzimej kultury, wiele wyrażeń w nim sformułowanych przechodzi do naszej mowy, ale spotykamy się z nim też w reklamach, na etykietach, plakatach itd. Nauka języka, poza czysto praktycznymi względami, ma też tę zaletę, że jest świetnym ćwiczeniem dla mózgu. Nikt chyba nie wątpi, że języki obce warto znać, a zatem warto się ich uczyć. Czasem problemem jest jednak wygospodarowanie na tę naukę czasu oraz znalezienie odpowiedniej metody, która da szybkie i trwałe rezultaty.