Blog

Czy nauka języków obcych przez Internet jest skuteczna?

Z roku na rok rośnie wśród ludzi świadomość, że nauka języków obcych nie musi przebiegać w sposób identyczny z tym, który pamiętają ze szkoły. Coraz więcej osób przekonuje się, że skuteczne poznanie nowego języka nie wymaga specjalnych talentów lingwistycznych oraz że podczas nauki najważniejsze jest dobranie odpowiednich metod i systematyczna współpraca z doświadczonymi, rzetelnymi lektorami. W ostatnich miesiącach bardzo popularna jest nauka języków obcych online. Wiele osób zastanawia się, czy jest to dobry pomysł? Jaka jest skuteczność edukacji zdalnej?

Kurs języków obcych przez Internet - dla kogo?

Obecna pandemia wiele zmieniła, jeśli chodzi o popularność pracy oraz nauki za pośrednictwem Internetu, jednak już wcześniej można było zaobserwować rosnące zainteresowanie zdalnymi formami działań zawodowych i edukacyjnych. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim znaczną zaletę stanowi oszczędność czasu i kosztów, które trzeba ponieść w związku z dojazdami. Szczególnie osoby zapracowane, mające dużo obowiązków, chwalą sobie możliwość działania za pośrednictwem sieci, bez konieczności dojeżdżania do stacjonarnego punktu. To również bardzo dobra opcja dla osób z niepełnosprawnością bądź wszelkiego rodzaju problemami zdrowotnymi oraz zajęciami wymagającymi pozostania w domu - na przykład dla mam opiekujących się małym dzieckiem. Nauka języków obcych online to dobry wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort, oszczędność czasu i brak ograniczeń związanych z lokalizacją.

Czy nauka przez Internet może być równie skuteczna, jak lekcje stacjonarne?

Krótka odpowiedź brzmi - tak! Dzieje się tak, ponieważ uczestnicy kursów zdalnych, uczą się dokładnie tego samego materiału, co Słuchacze stacjonarni, współpracują z tymi samymi lektorami, według tych samych metod, dlatego od strony merytorycznej jest to taki sam kurs. Zdecydowanie ważniejsze niż forma - stacjonarna bądź zdalna - jest stosowanie nowoczesnych metod nauki, praca w małych grupach, różnorodne materiały dydaktyczne i rozwijanie swobodnego, naturalnego używania języka obcego.
Dla osób, które chcą w 100 procent dostosować naukę pod swoje potrzeby, polecamy indywidualne lekcje, podczas których lektor może sporządzić program nauczania specjalnie dla Ciebie.

Nauka zdalna - jak?

Uczestnictwo w kursie online nie wymaga żadnych większych zdolności komputerowych. Poradzi sobie każdy, kto ma stabilny dostęp do Internetu, komputer stacjonarny (lub laptop bądź tablet), słuchawki i mikrofon. Zajęcia odbywają się specjalnych internetowych salach - nad wszystkim czuwają lektorzy, którzy w jakichkolwiek wątpliwości są do dyspozycji.