Blog

Dlaczego znajomość angielskiego jest ważna w biznesie?

Bez angielskiego ani rusz – przydaje się on nie tylko podczas podróży, ale też w pracy. Jego znajomość jest niezbędna dla osób, które myślą o zrobieniu kariery zawodowej i o współpracy z zagranicznymi firmami. Wtedy nie wystarczy jedynie płynnie porozumiewać się po angielskim w codziennych sytuacjach. Konieczne jest poznanie biznesowych zwrotów, wyrażeń i specyficznego żargonu.

Dlaczego warto umieć angielski biznesowy?

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim w sklepie, w restauracji czy na wakacjach jest bezcenna. Jednak taki poziom zaawansowania może okazać się niewystarczający dla osób, które chcą rozwijać się zawodowo. W tym przypadku należy obowiązkowo znać biznesowy angielski. Jego nauka to doskonała inwestycja we własną przyszłość, gdyż:
• Już podczas rozmowy kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą są sprawdzane kompetencje językowe danego kandydata – musi on wykazać się znajomością specjalistycznego słownictwa, szybko odpowiadać na pytania i dobierać odpowiednie dla danej branży zwroty
• Kontakt mailowy z zagranicznymi klientami czy kontrahentami wymaga także biegłego posługiwania się biznesowym żargonem
• Biznesowy angielski jest również niezbędny na różnego rodzaju konferencjach, sympozjach czy targach – znając go, można nawiązać ciekawe kontakty i zdobyć wiedzę na temat nowinek w danej branży.

Język ten jest wykorzystywany w handlu, polityce i w świecie rozrywki. Mimo że pierwszym krokiem powinna być nauka komunikowania się po angielsku, to dopiero poznanie jego biznesowej „odmiany” pozwala rozwinąć skrzydła i karierę zawodową.

Jak i gdzie nauczyć się biznesowego języka angielskiego?

Jeżeli zależy ci na tym, aby szybko poznać angielski biznesowy, powinieneś skorzystać z pomocy profesjonalistów. Dobra informacja jest taka, że oferujemy także możliwość odbycia kursów online – dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu i będziesz mógł uczyć się z dowolnego miejsca.

Świetnym pomysłem jest też kurs wakacyjny języka angielskiego. Pomoże ci on zdobyć nowe umiejętnością i zabłysnąć znajomością biznesowego żargonu po zakończeniu sezonu urlopowego. Dlatego zachęcamy Cię do dołączenia na przygotowany przez nas kurs: https://akcent-edu.pl/kursy-wakacyjne-biznesowe-k-73.html.

Jeżeli chcesz, aby na ścieżce kariery zawodowej nie spotykać żadnych barier, zadbaj o naukę biznesowego angielskiego. Dzięki temu poczujesz się pewniej, a świat będzie stał przed tobą otworem!