Blog

Ile czasu zajmie nauka angielskiego do biegłości?

Język angielski cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Łatwo dogadać się w nim czasie podróży, czy naukowej konferencji. W tym drugim przypadku wymagana jest jednak zaawansowana znajomość tego języka. Jak szybko można osiągnąć biegłość w języku angielskim?

Biegłość w języku angielskim

Na początku warto zastanowić się, co oznacza sama biegłość językowa. Z pewnością jest to umiejętność swobodnego posługiwania się językiem obcym. Osoba biegła w angielskim nie będzie miała problemu z rozmową na różne tematy czy przeczytaniem książki. Samą znajomość języka angielskiego można podzielić na poszczególne poziomy. Zakłada się, że poziom B2 (upper intermediate) pomaga nam znacząco zbliżyć się do biegłości. Preferowany poziom to jednak C1, oficjalnie nazywany zaawansowanym.

Jak czasu zajmuje osiągnięcie biegłości w języku angielskim?

Chcesz płynnie posługiwać się w języku Szekspira? Szacuje się, że osiągnięcie poziomu B2 wymaga koło 500-600 godzin dydaktycznych. Jeśli dołożysz do tego 100-200 lekcji to możesz wspiąć się na poziom C1. Takie są przynajmniej szacunki. Pamiętaj jednak, że tempo nauki to indywidualna sprawa. Zdarza się, że człowiek jest biegły np. w mówieniu, a ma problemy z poprawnym pisaniem. Dużą rolę odgrywa również to, jak intensywna jest nauka angielskiego. Jeśli przebywasz w anglojęzycznym kraju i jesteś otoczony tym językiem, w naturalny sposób przyswoisz go dużo szybciej. Jeśli jednak poświęcasz na naukę godzinę tygodniowo, nie licz na szybkie efekty. W osiągnięciu biegłości liczy się przede wszystkim upór. Należy w język "wsiąknąć", najlepiej poprzez oglądanie filmów, słuchanie piosenek, czy czytanie gazet. Do tego dojść muszą standardowe lekcje i ćwiczenia gramatyczne. Aby w nich wytrwać, najlepiej udać się do szkoły językowej lub skorzystać z pomocy lektora. Nauczyciel szybko wyłapie i skoryguje ewentualne błędy oraz położy nacisk na problematyczne zagadnienia.

I Ty możesz mówić biegle po angielsku

Jak widać, nauka angielskiego to indywidualny proces. Na szczęście większość z nas ma jakieś podstawy - ze szkoły czy indywidualnych prób nauki. Ponieważ język angielski otacza nas wszędzie, łatwo jest mimowolnie przyswoić wiele słów czy zwrotów. Jeśli dodać do tego regularną i sumienną naukę pod okiem lektora, efekty szybko się pojawią. Jeśli chcesz podszlifować swój angielski, marzysz o tym, aby wreszcie odważyć się mówić, a także zależy ci na szybkich postępach - zapraszamy do skorzystania z naszych lekcji drogą online. Pomogą Ci one spełnić swój cel! Po szczegóły zapraszamy na: https://akcent-edu.pl/jezyk-angielski-lodz-k-44.html