Blog

Język angielski a rozwój zawodowy

Znajomość języka obcego, zwłaszcza angielskiego pomaga w karierze zawodowej. Daje możliwość znalezienia lepszej i atrakcyjniejszej pracy, zarówno pod względem finansowym, jak i dalszego rozwoju, czy awansu. Wielu pracodawców uważa, że wysokie umiejętności językowe, mogą być oznaką tego, że potencjalny pracownik posiada nie tylko większą motywację do nauki, ale także i do pracy. Znajomość angielskiego pomaga także na polu zawodowym, jak i w życiu prywatnym, ponieważ pozwala na swobodne porozumiewanie się podczas podróży lub w kontaktach zagranicznych.

W dzisiejszych czasach umiejętność posługiwania się angielskim, jest czymś powszechnie wymaganym przez przyszłych pracodawców i to nie tylko w przypadku stanowisk kierowniczych, które wymagają kontaktu z zagranicznymi kontrahentami. Coraz częściej znajomość języka obcego (angielskiego) okazuje się być bardzo przydatna, a niekiedy wręcz niezbędna podczas pracy na produkcji, magazynie, w sklepie, banku, czy też restauracji, a to za sprawą tego, że pozwala porozumieć się z turystami i zagranicznymi klientami.

Co daje rozwój osobisty w postaci dobrej znajomości języka angielskiego?

Wszystkie działania, które są przez nas podejmowane w celu stawania się coraz lepszym w danej dziedzinie, mogą być określane mianem rozwoju osobistego. Doskonałym przykładem takiego działania, jest nauka języka angielskiego, dzięki której rozwijamy zupełnie nowe umiejętności, które pozwolą na zyskać cały szereg korzyści. Przede wszystkim dobra znajomość angielskiego pozwala na realizację swoich celów zawodowych, dając przy tym także możliwość rozwoju w życiu prywatnym.

Język angielski w karierze zawodowej daje o wiele większe możliwości na rynku pracy, pomaga w uzyskaniu awansu, podjęciu dobrze płatnej pracy, a nawet nawiązaniu relacji biznesowych, które w konsekwencji mogą przyczynić się do otworzenia całkiem nowych perspektyw zawodowych.

Znajomość angielskiego w znacznym stopniu poszerza nasze horyzonty, dając tym samym dostęp do wiedzy i informacji, z którymi niemożliwe byłoby się zapoznanie w języku ojczystym. W końcu należy pamiętać, że to właśnie najwięcej nowinek np. z zakresu nowych technologii, publikowanych jest w wersji anglojęzycznej. Nic więc dziwnego, że coraz częściej postrzegamy język angielski jako atut.

Język angielski w karierze zawodowej – dlaczego jest aż tak ważny?

Język angielski w karierze zawodowej, na co z pewnością należy zwrócić uwagę, to bardzo przydatne narzędzie, które daje wiele możliwości. Należy jednak pamiętać, że język stosowany w biznesie nieco różni się od podstawowych zwrotów oraz języka potocznego i gramatyki, którą używamy na co dzień. Jest on nieco bardziej złożony, co nie zmienia faktu, że dotychczas nabyte umiejętności, stanowią dobrą podstawę do dalszej nauki.

Język angielski w biznesie obejmuje wiele nowych słów i zwrotów, które należy przyswoić, aby móc nie tylko prowadzić rozmowy z klientami, nawet te bardzo trudne, ale także, aby móc swobodnie pisać maile, przygotowywać spersonalizowane oferty itd. Dlatego większość pracodawców postrzega język angielski jako atut.

Zdobycie umiejętności w zakresie biegłego porozumiewania się po angielsku niesie za sobą szereg korzyści w postaci takich możliwości jak np.:

1. przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych,

2. nawiązywanie licznych relacji biznesowych,

3. uzyskanie awansu lub podwyżki,

4. zdobycie ciekawszej i lepiej płatnej pracy,

5. uczestnictwo w zagranicznych konferencjach, szkolenia, spotkaniach, prezentacjach i negocjacjach,

6. poczucie komfortu i bezpieczeństwa w trakcie podróży biznesowych.

Każdego zainteresowanego nauką języków obcych zapraszamy do naszej szkoły Akcent.