Blog

Krótka historia języka hiszpańskiego

Buenos dias, czyli dzień dobry - to jedno z bardziej znanych nawet laikom słów po hiszpańsku. Czas jednak na poznanie historii, różnic i różnych ciekawostek na temat języka hiszpańskiego.

Język hiszpański należy do rodziny języków praindoeuropejskich do gałęzi zachodniej, gdzie wchodzi w rodzaj języków Italskich, wywodzących się z łaciny wchodzących w skład rodziny języków romańskich, do których nalezą m.in. francuski, włoski, portugalski, rumuński, kataloński. Brzmi to skomplikowanie, lecz jest to ważny fakt, by nauka hiszpańskiego przebiegła sprawniej i przyjemniej. Dla osoby, która uczyła się już włoskiego lub francuskiego będzie łatwiej się nauczyć hiszpańskiego właśnie z faktu pochodzenia języków z rodziny romańskiej.

Gdzie używany jest hiszpański?

Język hiszpański jest językiem urzędowym w Hiszpanii oraz w niektórych krajach Ameryki Południowej i Środkowej oraz Afryki m.in. w Argentynie, Chile, Boliwii, Hondurasie, Kolumbii, Kubie, Paragwaju. Językiem hiszpańskim posługuję się aż 135 krajów, terytoriów, z czego w 55. krajach jest najczęściej używany język. Język hiszpański należy do czołówki najczęściej używanych języków na świecie, tuż po chińskim i angielskim.

Czy hiszpański jest trudny?

Wymowa hiszpańska jest dla Polaka znacznie łatwiejsza niż francuska czy angielska, ponieważ większość hiszpańskich jest w języku polskim, a akcent w większości słów pada na przedostatnią sylabę, tak samo jak to jest w języku polskim. Alfabet składa się z 27 liter oraz dwóch grup literowych tj. ch, ll. Czasownik być, czyli verbo „ser”. Ja jestem - yo soy. W hiszpańskim podobnie jak w polskim opuszczamy zaimki osobowe, które używamy w wypadku przeciwstawienia dwóch osób np. Ja mowie po polsku, ty po hiszpańsku.

Wyjazd do Hiszpanii a znajomość hiszpańskiego

Pobyt w Madrycie lub najbardziej znanym turystycznie regionie Hiszpanii- Costa del Sol. Nauka języka hiszpańskiego powinna zacząć się od poznania rzeczywistości hiszpańskiej oraz zwrotach najbardziej potrzebnych w sytuacjach życiowych takich jak: hotel, kino, teatr, muzeum, zakupy, restauracja, bary, środki komunikacji. Są to zwroty i wyrazy najbardziej potrzebne uczącemu się oraz najczęściej używane we współczesnym, potocznym języku hiszpańskim.

Każda przerwa w uczeniu się może okazać się wielką stratą, której odrobienie wymaga wiele czasu i wysiłku. Najlepsze wyniki w nauce osiągnie się dzięki solidnej i systematycznej pracy. A największą dla nas satysfakcją i nagrodą będzie świadomość opanowania pięknego i potrzebnego języka obcego, jakim jest język hiszpański oraz poznanie kraju, który jest jego kolebką.

Dla fanów tego pięknie wybrzmiewającego języka przygotowaliśmy kurs, całkowicie w formie online. Zajrzyjcie na https://akcent-edu.pl/jezyk-hiszpanski-k-47.html i zapiszcie się już dziś!