Blog

Który język obcy wybrać do nauki?

O tym, że warto uczyć się języków obcych, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Pytanie tylko brzmi, na który język się zdecydować? Życie jest zdecydowanie za krótkie, aby przyswoić dużą ich ilość. Warto więc dokładnie przemyśleć swój wybór.

Rozum czy serce?

Z pewnością jedne języki pociągają nas bardziej niż inne. Jedni lubią melodyczność języka hiszpańskiego, a inni strukturę niemieckiego. Zainteresowanie konkretnym językiem to ważna rzecz, zwłaszcza jeśli mówimy o motywacji. A bez niej trudno jest mówić o sensownej nauce. Pytanie tylko, czy zawsze powinniśmy podążać za sercem?

Jak wybrać język obcy do nauki?

Warto wziąć pod uwagę kilka racjonalnych kwestii przed podjęciem decyzji o wyborze języka. Przede wszystkim, w jakich sytuacjach mógłby być przydatny? Pewne branże wymagają znajomości konkretnych języków, dzięki czemu można wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy. Znajomość języka może otworzyć także drzwi do wielu źródeł naukowych. Ale są ludzie, którzy uczą się języków, bo chcą podróżować. Warto wtedy postawić na języki popularne, którymi posługuje się duża ilość osób, jak angielski, hiszpański czy rosyjski. Wybierając język do nauki, dobrze zastanowić się również nad dostępnością do źródeł. Dużo łatwiej będzie znaleźć materiały do nauki włoskiego niż języka litewskiego.

Jak się uczyć nowego języka?

Nowego języka w wielu przypadkach można się nauczyć, korzystając z Internetu. Bez trudu znaleźć można w nim kurs angielskiego online, liczne materiały do nauki, filmy, piosenki, a nawet skontaktować się z native speakerami. Wiele osób decyduje się na naukę popularnych języków, które otwierają różne drzwi, jak angielski, niemiecki, hiszpański czy rosyjski. I choć nie brakuje w Internecie ćwiczeń, warto postawić też na spotkania z lektorem. To on wyłapie wszystkie błędy (zwłaszcza te dotyczące wymowy) i wytłumaczy zawiłe kwestie gramatyczne. Regularne zajęcia z nauczycielem to także większa szansa na to, że wytrwamy w naszym postanowieniu nauczenia się języka obcego.

Chcesz bez trudu dogadać się w Berlinie lub pójść do pubu z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy? Pomoże Ci w tym kurs niemieckiego online. W naszej szkole uczymy też innych popularnych języków. Który z nich wybrać? Każdy będzie z pewnością przydatny, ale warto też przy wyborze uwzględnić po prostu swoje upodobania i pójść za głosem serca. Jedne kraje fascynują nas bardziej, chętniej do nich podróżujemy - warto więc je głębiej poznać właśnie poprzez przyswojenie języka i swobodnej w nim komunikacji.