Blog

Kurs angielskiego przez Internet

Najskuteczniejszym sposobem nauki języka jest obcowanie z nim na co dzień. Jednak mało kto może sobie pozwolić na dłuższy wyjazd na kurs, nie tylko ze względów finansowych. Wartą uwagi alternatywą dla wszystkich, którzy chcą pogłębić język Szekspira i Dickensa, jest nauka angielskiego online.

Wszystkie poziomy

W dobrej szkole językowej, działającej także przez Internet, przed podjęciem nauki przechodzi się wnikliwy test wiedzy o danym języku, co pozwala dopasować nowego kursanta bądź do grupy, bądź (i zarazem) do konkretnego programu. Oczywiście osoby, które nie znają języka lub też są zaliczane do wiecznie początkujących, zaczynają od podstaw, ale jeśli okażą się pilnymi uczniami, szybko wejdą na wyższy poziom. Kurs angielskiego online w cenionej szkole językowej to możliwość wyboru wszystkich poziomów, w tym dla zaawansowanych (B2, C1 i C2).

Skupienie na żywym języku

Podobnie jak w przypadku nauki języka ojczystego przez małe dzieci także przy nauce angielskiego online coraz częściej nacisk kładzie się nie tyle co na niuanse gramatyczne, lecz na komunikację. Aktywne posługiwanie się językiem obcym rozwija zasób słów, mówienie, słuchanie, czytanie i rozumienie niuansów, w tym idiomów.

Angielski online jest tym skuteczniejszy, im więcej czasu poświęca się danej osobie. Chcąc jak najszybciej uzyskać językową biegłość, rekomenduje się zajęcia indywidualne przez Skype’a. To wygodne, szczególnie kiedy można kurs angielskiego online z lektorem dopasować do pracy zawodowej czy nauki. To też rozwiązanie dla osób, które blisko domu czy pracy nie mają dostępu do dobrej szkoły językowej. Także praca z językiem w większych grupach może przynieść satysfakcjonujące efekty. Ważne jest, by dobrać grupę pod względem umiejętności, zamiłowania do nauki czy językowego talentu. W Centrum Języków Obcych Akcent powodzeniem cieszą się zarówno indywidualne kursy angielskiego z lektorem, jak i również nauka w grupie 3-4 osobowej czy w nieco większej (5-8 osób).

Wzbudzić zainteresowanie

Najlepszym sposobem nauki jest wzbudzenie zainteresowania. U dzieci można to nazywać nauką poprzez zabawę, natomiast u młodzieży i dorosłych trzeba czegoś więcej. Stąd na prowadzonych przez Internet zajęciach poza materiałami dydaktycznymi i opieką lektora kursanci mają możliwość wyrażania własnych opinii, formułowania myśli. Nauka języka poprzez dyskusję na forum czy konwersację twarzą w twarz gwarantują szybsze przyswajanie wiedzy. Ponadto dzięki temu łatwiej pozbyć się blokady przed mówieniem. Kurs języka angielskiego online w niewielkiej grupie to też wzajemna mobilizacja do nauki. Niekoniecznie będąca rywalizacją. Natomiast nauka angielskiego online z lektorem to propozycja nie tylko dla osób stroniących od towarzystwa.