Język portugalski

Kurs języka portugalskiego

Mimo że Portugalia to niewielki kraj, językiem tym posługuje się mnóstwo ludzi. Wszystko dlatego, że w języku portugalskim mówi się także w Brazylii i dawnych koloniach portugalskich, między innymi w Mozambiku czy Angoli.

Co ciekawe, mimo że geograficznie regiony te są od siebie odległe, a dla nas dość egzotyczne, język portugalski jest dla Polaków dość łatwy w nauce. Niektórzy mówią, że jest odrobinę „szeleszczący” i przez to podobny do polskiego. I nieprawdą jest, że język portugalski jest trudniejszy od angielskiego – większość z nas od małego miała styczność z angielskim i wydaje nam się, że jest prosty. Nie pamiętamy już, ile trudności sprawiło nam zrozumienie wszystkich czasów, bo zaczynaliśmy naukę w podstawówce czy nawet w przedszkolu. Z językiem portugalskim będzie podobnie – z czasem okaże się, że wcale nie jest skomplikowany.

Ucz się języka portugalskiego, nie wychodząc z domu!

Dobór odpowiedniej metody nauki jest kluczowy, jeśli chcemy osiągnąć sukces i nie zniechęcić się już na początku. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się kursy internetowe – wśród nich można znaleźć także kurs portugalskiego. Ten rodzaj nauki ma wiele zalet – przede wszystkim nie musimy wychodzić z domu, co pozwala nam zaoszczędzić czas na dojazdy. Zajęcia możemy odbywać we własnym fotelu, z kubkiem herbaty czy kawy, co jest szczególnie przyjemne w jesienno – zimowym okresie. Dodatkowo nie musimy stresować się obecnością grupy ludzi, jak to bywa w przypadku zajęć stacjonarnych. Mamy szansę pozbyć się blokady przed mówieniem, czy czytaniem na głos, a jakość kształcenia nie różni się niczym od standardowych lekcji w klasie. Nauka portugalskiego online opiera się na czytaniu, słuchaniu i pisaniu – w trakcie zajęć przez Internet kładziemy nacisk na mówienie, rozumienie i przyswajanie gramatyki. Materiały do nauki otrzymujemy podobnie jak na zajęciach stacjonarnych.

Nauka portugalskiego – zacznij, a potem wytrwaj!

Początki nigdy nie są łatwe. Przeraża nas, że nie potrafimy powiedzieć tego, co chodzi nam po głowie. Na szczęście ucząc się online, możemy w pełni skupić na sobie i na regularnym odbywaniu lekcji. Najważniejszy krok to rozpoczęcie kursu języka portugalskiego online. Teraz przed nami kolejne kroki – ciągłe motywowanie się do systematycznej pracy nad wymową i gramatyką. W chwilach zwątpienia warto myśleć o efektach – za kilka miesięcy, może za rok będziemy mówić i rozumieć! Po kolejnych kilku miesiącach będziemy mówić biegle! Nawet jeśli przytłacza nas myśl o zaczynaniu wszystkiego od zera, nie warto się tym martwić – nauka portugalskiego przyjdzie nam łatwiej, niż myślimy. Kluczem jest pozytywne nastawienie, mobilizacja i systematyczność. A kto wie – później może warto zaplanować podróż do Porto?