Blog

Nauka samodzielna czy ze szkołą językową?

Dzisiejsze czasy są pełne wyzwań i bardzo się różnią od tych sprzed kilkudziesięciu lat, gdzie nauka języka obcego była mało znacząca dokładką do szkolnych lekcji. Obecnie nauka języka obcego zaczyna się już w przedszkolu. W szkole podstawowej i średniej najczęściej są dwa języki obce, jeden wiodący, którego nauka zaczyna się już w zerówce oraz drugi język, który przeważnie jest uczony w wymiarze 1 godziny tygodniowo. Najczęściej językiem wiodącym jest język angielski, a dodatkowym: hiszpański, francuski, niemiecki, włoski, w zależności od profilu szkoły, tradycji i możliwości. Nauka języka angielskiego w szkole często jest niewystarczająca, aby opanować język na wysokim poziomie.

Kursy językowe w szkołach

Dlatego też na terenie szkół działają szkoły językowe, które za określoną opłatą prowadzą dodatkowe lekcje. Jest to dobre rozwiązanie dla dzieci, których rodzice nie mają możliwości zawieźć do szkoły językowej mieszczącej się w osobnej placówce. Dzisiaj to często pojawiające się rozwiązanie, nauka języka na terenie dobrze znanej placówki, pod okiem wykwalifikowanych i odpowiednio przygotowanych do nauki dzieci i młodzieży specjalistów.

Nauka w szkołach językowych i kursach online

Nie wszyscy wybierają wcześniej wspomniane rozwiązanie, niektórzy wolą dojeżdżać do szkoły językowej i tam rozwijać swoje umiejętności. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chętnie poznają nowych ludzi i nowe miejsca. Taka szkoła językowa daje im lepsze możliwości rozwoju. Nauka języka nie jest tylko dla dzieci i młodzieży, to także znakomite rozwiązanie dla dorosłych, którzy chcą podszkolić swoje umiejętności, przydatne w pracy zawodowej, jak i życiu prywatnym ( częste wyjazdy za granicę lub pomoc dzieciom w nauce języka obcego). Zajęcia w takich szkołach mogą odbywać się w grupie lub indywidualnie. Najczęściej te grupowe są wskazane dla osób, które potrzebują zdobycia większej odwagi w wypowiedziach i wsparcia grupy. Dla osób chcących tylko podszlifować wymowę i gramatykę niejednokrotnie dobrym rozwiązaniem są zajęcia indywidualne. Niektórzy decydują się także na kursy online, które prowadzą szkoły językowe. Polecane są one głównie dla dorosłych, starszej młodzieży, którzy nie znajdują już w swoim życiu czasu na dotarcie do szkoły lub są chore i mają trudności z poruszaniem się lub opuszczeniem domu.

Samodzielna nauka, lekcje prywatne

Czy to są jedyne możliwości nauki języka obcego? Oczywiście, że nie. Każdy może uczyć się także języka samodzielnie z książek i kursów internetowych bądź korzystać z tzw. prywatnych korepetycji. Aby podjąć się takich form nauki języka obcego trzeba umieć dobrać właściwy kurs lub książkę do poziomu swojej wiedzy. Korepetytor zaś powinien posiadać nie tylko certyfikaty, ale przede wszystkim odpowiedni kontakt z ludźmi i właściwe dostosowane do wieku metody nauczania.

A jednak szkoła językowa

Jak się okazuje, nie jest to łatwe zadanie, dlatego też większość osób wybiera szkołę językową i zapisuje siebie lub dziecko na odpowiedni rodzaj kursu na właściwym poziomie nauczania. Szkoła językowa to gwarancja sprawdzonych metod, wysokiego poziomu nauczania z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologicznych i stałego nadzoru nad postępami. To miejsce nauki dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.