Blog

Nowy rok to dobry moment na nowy język

Początek nowego roku to doskonały moment, by rozpocząć naukę obcego języka. Mamy wtedy duży dużo optymizmu, a wydłużający się dzień i światło słoneczne przypominają nam o lecie, kiedy więcej podróżujemy. Czemu więc się do tych wyjazdów nie przygotować i nie zacząć poznawać inny język? To może być wspaniała przygoda, która otworzy wiele drzwi i pozwoli komunikować się z różnymi ludźmi, a także poznawać ich kulturę.

Jak nauczyć się języka w rok?

Przede wszystkim ważna jest systematyczność. Regularna praca sprawia, że w dwanaście miesięcy wypracujemy solidne postawy, a nawet będziemy zdolni do konwersacji na różne tematy. Jak jednak się zmobilizować? Warto sięgnąć po odpowiednie materiały i urozmaicać sposób nauki. Podręcznik więc nie wystarczy. Należy skupić się na słuchaniu muzyki czy oglądaniu filmów. Dobrze jest korzystać z fiszek czy aplikacji, które ułatwiają powtórki. Potrzeba jednak dużo samodyscypliny, aby w pojedynkę przyswajać nowy język. Druga problematyczna kwestia to brak osoby, która sprawdzi i skoryguje nasze błędy oraz wymowę. Łatwo jest także stracić motywację. Dlatego dobrze rozważyć kurs językowy, który zmobilizuje do regularnej pracy.

Jaki kurs językowy wybrać?

Niektóre osoby kręcą nosem na kurs językowy. Nie chcą one tracić pieniędzy i naukę na dojazdy. Na szczęście jest alternatywa. Można przecież postawić na naukę online. Szczególnie wygodną formą pracy jest kurs indywidualny, kiedy uwaga lektora jest skupiona na nas w 100%, choć istnieje opcja pracy w grupach. Kursant ma dużą elastyczność w ustalaniu terminu zajęć, a w czasie lekcji korzysta z ciekawych narzędzi wirtualnych. Marzy Ci się kurs angielskiego online? Z pomocą nauczyciela szybko zaczniesz swobodnie porozumiewać się w języku Szekspira. Zadbasz także o wymogę. Z kolei kurs niemieckiego online sprawi, że nigdy nie zgubisz się w Berlinie - w razie czego zapytasz o drogę! Do wyboru są dostępne jeszcze takie języki jak hiszpański, rosyjski, francuski i włoski.

Pracując regularnie samodzielnie, a także ćwicząc wraz z lektorem, możesz zrobić ogromne postępy w nauce języka obcego. Najważniejsze, by urozmaicić proces przyswajania nowych słów, zwrotów czy zasad gramatycznych. Bardzo dużą rolę odgrywa regularność. Praca z nauczycielem sprawia, że łatwiej mobilizujemy się do pracy. Pomaga także przełamać barierę związaną z komunikowaniem się. A przecież najczęściej wykorzystujemy nowe języki właśnie w mowie! Nowy rok to idealna okazja, by zacząć swobodnie władać nowym językiem.