Blog

Nowy rok - nowy język?

Wraz z nadejściem nowego roku wiele osób stawia przed sobą nowe wyzwania i cele. Postanowienie noworoczne często dotyczy nauki języka obcego. To oczywiście wspaniały pomysł. Możliwość porozumiewania się w innych językach otwiera wiele drzwi. Nie tylko podnosi atrakcyjność na rynku zawodowym, ale umożliwia również poznanie innych kultur, ułatwia podróżowanie, pozwala na tworzenie nowych znajomości. Pytanie tylko, jak wytrwać w swoim postanowieniu i owocnie wykorzystać kolejne dwanaście miesięcy?

Nauka języka jako postanowienie noworoczne? - to ma sens!

Nauczenia się nowego języka to bardzo dobre postanowienie noworoczne. Przez kolejny rok zdziałać można naprawdę wiele. W zależności od czasu przeznaczonego na naukę można zyskać solidne postawy, a nawet osiągnąć poziom komunikacyjny. Aby to się jednak udało, należy odpowiednio się przygotować i rozplanować naukę. Najlepiej wyznaczyć sobie stałe pory do nauki w ciągu tygodnia. Pozwala to na budowanie nawyku, który staje się ważny na drodze do sukcesu.

Jak uczyć się nowego języka?

Ucząc się nowego języka, należy zadbać o rozwój wszystkich umiejętności: pisania, czytania, mówienia i słuchania. Sposobów na naukę jest wiele. Najważniejsze to wypracować sobie solidne podstawy. Pomagać w tym może np. oglądanie filmów najpierw z polskimi napisami, na późniejszym etapie zaawansowania już z angielskimi. Do powtarzania słówek warto wykorzystać np. samodzielnie wykonane fiszki. Nie wolno oczywiście przy tym zaniedbywać gramatyki.

Przystępując do nauki nowego języka, zawsze pojawia się pytanie, czy korzystać z pomocy wykwalifikowanego lektora, czy też nie. Z pewnością wiele można nauczyć się w pojedynkę jednak tu najważniejsza jest motywacja i systematyczność. Niestety, nie ma też osoby, która mogłaby skorygować ewentualne błędy, zwrócić uwagę na wymowę, opowiedzieć coś o języku i jego niuansach. Ucząc się w pojedynkę, zawsze jest ryzyko, że popełniane błędy po prostu zostaną utrwalone i ciężko będzie się ich pozbyć. To właśnie dlatego kurs języka jest świetnym pomysłem. Spotkania z lektorem w naturalny sposób mobilizują do pracy i wymuszają systematyczność w nauce.

Jaki kurs językowy wybrać?

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się kursy językowe online takie jak w naszej szkole https://akcent-edu.pl/. Ciężko się jednak temu dziwić. Jakość nauki stoi na wysokim poziomie, a jednocześnie nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na dojazdy.

Oferujemy kursy języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, hiszpańskiego, włoskiego, portugalskiego oraz polskiego dla obcokrajowców. Istnieje możliwość kursu indywidualnego, który pozwala na osiągnięcie szybkich rezultatów w krótkim czasie. Można także zdecydować się na zajęcia w grupie. Kursanci mają dużą elastyczność w ustalaniu terminu zajęć. Lekcje prowadzone są w ciekawy sposób przez doświadczonych lektorów, którzy korzystają z angażujących narzędzi wirtualnych i pomagają rozwijać zdolności językowe na różnych polach. Nauka języków obcych online może być więc nie tylko owocna, ale i przyjemna!

Nauka języków obcych to zawsze dobra inwestycja. Warto więc zacząć przyswajać nowy język w ramach noworocznego postanowienia, lecz tak naprawdę możesz to przecież zrobić w każdej innej chwili i nigdy nie jest za późno. W naszej szkole Akcent jesteś mile widziany zawsze, dlatego zapraszamy Cię serdecznie i do zobaczenia!