Blog

Pracujesz za granicą? Ucz się języka w Polsce dzięki kursom online

Praca za granicą – dla jednych spełnienie marzeń, dla innych konieczność. Niekiedy decyzja o wyjeździe zapada tak szybko, że nie ma wystarczająco czasu na skorzystanie z kilku dodatkowych lekcji języka obcego. Nic straconego – kursy językowe online pozwalają na odświeżenie podstaw i poznawanie nowych słówek już w trakcie podróży do planowanego miejsca pobytu.

Zdalna nauka języków obcych – czy warto?

Po dwóch latach pandemii i konieczności kontaktowania się przez komunikator Internetowy, zdalne kursy językowe to wygodna i bezpieczna opcja nauki języka obcego. Grupowa wideokonferencja z powodzeniem zastępuje bezpośrednie spotkanie w niewielkiej sali. Dzięki rozwiązaniom technicznym wszyscy kursanci mogą swobodnie komunikować się z pozostałymi rozmówcami i wykonywać różnorodne zadania. Każdy z uczestników bez problemu rozwinie wszystkie kompetencje językowe, takie jak: słuchanie, mówienie, pisanie i czytanie. Po dwóch latach zdobywania doświadczenia w prowadzeniu zdalnych kursów językowych, w Centrum Języków Obcych Akcent wypracowaliśmy unikalne metody, które gwarantują wszystkim uczestnikom szybkie zdobycie potrzebnej wiedzy i gruntowne jej utrwalenie.

Nauka z dowolnego zakątka świata

Czasem intratna oferta pracy w innym kraju to najlepsza motywacja do podniesienia poziomu i zdobycia większej swobody w posługiwaniu się językiem obcym. Gdy nie mamy czasu na poszukiwania stacjonarnych lekcji angielskiego, niemieckiego lub innego języka, zdalna nauka języków obcych to najlepsza opcja na zdobycie językowej wprawy. W wielu miastach nie ma możliwości znalezienia szkoły, która oferuje np. język francuski, hiszpański bądź szwedzki. Dlatego zdalne kursy językowe dają równy dostęp do nauki słuchaczom niezależnie od miejsca, w którym mieszkają. Wspólna nauka języka w Internecie często owocuje wspaniałymi znajomościami. Kto wie, być może na kursie w Centrum Języków Obcych Akcent spotkamy kogoś, kto doda nam otuchy przed nowym wyzwaniem i udzieli kilku życiowych rad przed przeprowadzką do innego kraju?

Profesjonalny poziom nauki w atrakcyjnych cenach

Często rezygnujemy z podjęcia nauki nowego języka ze względu na wysokie koszty, jakie wiążą się z zapisem do szkoły językowej. Na wygórowane czesne składa się marka danej szkoły, jej lokalizacja, dobór profesjonalnej kadry i wiele innych czynników. Kursy językowe online z powodzeniem wygrywają rywalizację ze stacjonarnymi szkołami pod względem finansowym, jednocześnie oferując podobny lub wyższy poziom nauczania i atrakcyjności zajęć. Dzięki zajęciom zdalnym, odbywającym się de facto w domu każdego uczestnika, wartość wynajęcia pomieszczenia może zostać przeznaczona na uatrakcyjnienie zajęć lub zaproszenie do współpracy nauczycieli z bogatym doświadczeniem. Zdalne zajęcia z Centrum Języków Obcych Akcent z pewnością będą o wiele tańsze niż uczęszczanie do szkoły językowej w Niemczech, Wielkiej Brytanii lub Hiszpanii.

Swobodny kontakt z polskim lektorem

Jest jeszcze jeden aspekt, który oprócz opłaty za zajęcia w innej walucie, może odstraszać wiele osób od skorzystania z usług szkoły językowej za granicą. Wielu kursantów obawia się, że zajęcia w docelowym kraju nie nauczą ich zbyt wiele, ponieważ nie będą mieć możliwości porozumienia się w języku polskim i swobodnego wyjaśnienia swoich wątpliwości. Zdalna nauka języków obcych prowadzona z ojczyzny jest doskonałym wyjściem dla początkujących i wszystkich, którzy mają jeszcze wiele obaw co do swojego poziomu komunikatywności. Polski lektor, który prowadzi zajęcia, bez problemu wesprze osoby, którym często brakuje słów oraz takie, które potrzebują omówić skomplikowane zadania w języku polskim. Kontakt z osobami z ojczystego kraju to również odskocznia od otoczenia, które początkowo wydaje się nieznajome i nieprzyjazne. Miła i przyjazna atmosfera, o którą dbają zarówno nauczyciele, jak i kursanci, udziela się każdemu. Dodatkowo nauka języka jest o wiele przyjemniejsza, gdy nie czujemy się jak uczniowie, a jak grupa przyjaciół, która wymienia się myślami i opowiada wzajemnie swoje przeżycia.