Blog

Czy angielski to trudny język do nauki?

Cóż, obecnie angielski to lingua franca. Ciężko znaleźć kontrargumenty, aby się go nie uczyć. Mimo to, wiele osób unika tego tematu jak ognia. Przyswajanie języka angielskiego wydaje się im być bardzo trudne. Często powołują się one na brak talentów do nauki języków obcych lub stwierdzają, że nie mają do tego głowy. Tak się jednak składa, że język angielski wcale nie jest aż taki skomplikowany, jak się wydaje. Każdy może się go w stopniu komunikatywnym nauczyć.

Czy język angielski jest trudny?

Nie ma co ukrywać, każdy język obcy wymaga systematycznej pracy. Angielski wyróżnia się jednak spośród wielu innych języków, przede wszystkim jeśli chodzi o gramatykę. Nie trzeba uczyć się odmian rzeczowników przed przypadki czy skomplikowanych reguł. Gramatyka jest łatwa do zrozumienia i można ją perfekcyjnie wyćwiczyć. Na plus działa to, że niektóre słowa są podobne do polskich (np. demokracja to democracy), inne z kolei są bardzo popularne i powszechnie znane. Każdy przecież wie, co oznacza słowo weekend, happy czy Christmas. Okazuje się, że już na wstępnie człowiek zna już sporą część słownictwa! W końcu angielski otacza nas wszędzie. Podczas oglądania filmów, słuchania muzyki, czy po prostu na ulicy. Z tego powodu mózg przyswaja go dużo szybciej niż inne, nieco bardziej egotyczne języki.

Jak nauczyć się języka angielskiego?

Aby nauczyć się angielskiego, warto przede wszystkim znaleźć motywację, czyli uświadomić sobie, jak bardzo będzie on pomocny w różnych sytuacjach życiowych. W trakcie nauki warto zadbać o różnorodne materiały, jak muzyka, książki, filmy, czasopisma czy podcasty. Nie powinno stanowić to żadnego problemu, biorąc pod uwagę, jak angielski jest popularny. Efektywna może być nauka angielskiego online. To właśnie w wirtualnym świecie mamy dostęp do anglojęzycznych źródeł, a także innych ludzi, z którymi można praktykować swoje umiejętności. Bardzo dobrym pomysłem jest nauka angielskiego online z lektorem. Zajęcia jeden na jeden są najlepszą gwarancją szybkich sukcesów, bo uwaga lektora jest w 100% skupiona na kursancie. Choć angielski jest dość prostym językiem, trudność może sprawiać czasem wymowa. Na szczęście lektor na bieżąco będzie korygować błędy, a także wyjaśni problematyczne kwestie gramatyczne i podrzuci ciekawe oraz pożyteczne ćwiczenia. Język angielski nie bez powodu jest tak popularny. Uczą się go ludzie na całym świecie. Jako Europejczycy mamy jednak przewagę. Nie musimy się uczyć nowych liter, a słownictwo w jakieś części pokrywa się z rodzimym językiem. To ogromny kapitał, który pozwala przyswoić angielski na wysokim poziomie!