Blog

Jak zachęcić dziecko do nauki języka obcego?

O tym, jak ważna jest znajomość języków obcych w dzisiejszym świecie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Ciężko więc dziwić się rodzicom, że już od najmłodszych lat próbują oni zaangażować swoje pociechy w edukację nowego języka. Nie jest to jednak zadanie łatwe. Jak zachęcić dziecko do nauki języka obcego?

Nauka musi być także zabawą

W przypadku dzieci ważna jest jedna zasada. Nauka musi być także zabawą! Trzeba wzbudzić w dziecku zainteresowanie. Dobrym pomysłem jest włączeniu mu jego ulubionej kreskówki w języku obcym. Można również poczytać dziecku książeczkę w drugim języku bądź puszczać mu obcojęzyczne piosenki. Warto ponaklejać na przedmioty ich nazwy w drugim języku, a następnie zrobić wyścig, kto szybciej odnajdzie dany obiekt po wypowiedzeniu jego nazwy. Ciekawym pomysłem jest organizacja dla dziecka krótkich lekcji językowych (około 15-20 minut), po to, aby następnie poprosić pociechę o wejście w rolę nauczyciela. To świetny sposób na powtórkę dla malucha przyswojonych właśnie treści. W codziennym życiu, w czasie rozmowy z dzieckiem można też wplatać pewne słowa i zwroty w konkretnych sytuacjach - dziecko będzie się ich uczyło w kontekście.

Wykorzystaj najnowsze technologie

Rodzic nie zawsze ma czas czy cierpliwość, aby zapoznawać dziecko z nowym językiem. Pomocne w tym procesie będą różne aplikacje i gry komputerowe dla najmłodszych. Dzieci uwielbiają grać, a specjalnie opracowane programy ułatwiają im naukę poprzez zabawę. W Internecie nie brakuje także krótkich filmików edukacyjnych, wierszyków czy piosenek, które mają pomóc w przyswojeniu konkretnych słów i zwrotów. Warto z nich skorzystać!

Pomyśl o zajęciach w szkole językowej

Dobrym rozwiązaniem jest również szkoła językowa. Ważna jest tu organizacja specjalnych zajęć językowe dla najmłodszych, które są dostosowane do ich wieku i etapu rozwoju. Są one pełne zabaw i gier, skupiają się na angażowaniu różnych zmysłów. Nie brakuje więc zadań ruchowych. Co ważne, nauczyciel dba o prawidłową wymowę. Skuteczne, a jednocześnie angażujące i interesujące zajęcia dla najmłodszych organizuje nasza szkoła "Akcent". Zapraszamy, więc rodziców do zapoznania się z ofertą: https://akcent-edu.pl/dla-dzieci-k-56.html

Dzieci są w naturalny i przyjemny sposób oswajane z języki obcymi, warto zacząć uczyć dziecko języka obcego już od najmłodszych lat. Mózg dziecka jest niezwykle chłonny, a przyswojone podstawy zaowocują lekkością we wchodzeniu na dalsze, bardziej zaawansowane szczeble nauki języka. Nieprawdą jest, że do nauki języka trzeba mieć talent. Dzieci, którym zaoferuje się ciekawe i angażujące metody nauki, szybko przyswajają nowe słowa i zwroty.