Blog

Jaki kurs angielskiego wybrać? Sprawdzamy możliwości

Niektórym wydaje się, że nauka angielskiego to prosty proces. Wystarczy zapisać się do szkoły stacjonarnej lub kurs angielskiego online albo uczyć się nawet poprzez aplikację. Jednak jak się okazuje nie jest to takie proste, ponieważ, gdy źle dobierzemy zajęcia do naszych indywidualnych potrzeb, to nie tylko nie osiągniemy oczekiwanych rezultatów, ale, także narazimy się na niepotrzebne koszty. Dodatkowo taka nauka nie pomoże nam się przygotować do egzaminu certyfikacyjnego, potrzebnego do wymarzonej pracy.

Jaki jest najlepszy kurs języka angielskiego?

Ciężko określić zero-jedynkowo, który jest najlepszy kurs języka angielskiego. Każdy ma swoje indywidualne potrzeby i oczekiwania i według nich powinien dobierać odpowiednie lekcje. Niektórym osobom bardzo dobrze pracuje się w grupie z innymi kursantami, ale są również takie osoby, które zdecydowanie preferują naukę w pojedynkę z lektorem.

Lekcje muszą być także dobrze dopasowane do naszego poziomu rozumienia tego języka. Początkujące osoby będą musiały zacząć od podstaw czyli od poziomu A1, Natomiast te zaawansowane mogą przejść do nauki bardziej skomplikowanych zagadnień i przejść na poziom np. B1. Do pracy, czy w sferze biznesu z kolei będzie nam potrzebny biznesowy kurs angielskiego, jeśli zaś zapisujemy dziecko, to trzeba się kierować tym aby zajęcia były dostosowane właśnie do najmłodszy uczestników. Jaki, więc kurs angielskiego wybrać?

Wybór odpowiedniego kursu angielskiego

Wybór kursu angielskiego wcale nie jest taki prosty, jak może się wydawać, dlatego trzeba się dobrze zastanowić nad tym, do jakiej szkoły językowej się zapisać. Rewolucją na rynku stała się nauka online, dzięki czemu z dowolnego miejsca na świecie i w dowolnym dla nas momencie możemy uczyć się kolejnych lekcji, aby przyswajać nowe słowa i wyrażenia.

Jaki kurs angielskiego wybrać? Nowoczesnym i skutecznego rozwiązaniem jest nauka angielskiego online z lektorem. Nie tylko oszczędzamy w ten sposób pieniądze i czas na dojazdy, ale także szybko widzimy efekty. Kursanci doceniają zarówno formę zajęć, jak i elastyczność, atrakcyjność materiałów czy kontakt z lektorem. Kursy angielskiego online kierowane są zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci i młodzieży.

Czy warto zapisać się na indywidualne lekcje angielskiego przez Skype?

Angielski przez Skype to skuteczna i wygodna forma nauki tego języka. Kursant sam decyduje o terminie, intensywność oraz w formie zajęć. Na takich zajęciach podobnie, jak i na stacjonarnych widzimy i słyszymy lektora, a tablicę klasyczną zastępuje wirtualna. Prowadzący posługuje się nią do zapisywania słówek, czy zdań. Dodatkowo po każdej lekcji kursanci otrzymują nagrania wideo i audio do przećwiczenia zagadnień. Cały program dopasowany jest indywidualnie do konkretnej osoby, aby pomóc osiągnąć jak najlepsze rezultaty w jak najkrótszym czasie.

Czy warto postawić na biznesowe kurs angielskiego?

Dla osób, które mają kontakt z klientami zagranicznymi, niezwykle ważna jest sprawna komunikacja. Warto więc zdecydować się na biznesowe kursy angielskiego, które pomogą bezbłędnie porozumiewać się podczas spotkań i dokładnie realizować wyznaczone zadania.

Podczas zajęć kursanci przełamują barierę językową i nabywają płynność wypowiedzi. Szybko rozwijają kompetencje językowe w obrębie konkretnych tematów biznesowych. Poszerzają zasób słownictwa oraz uczą się specjalistycznych zwrotów.

Biznesowy kurs języka angielskiego może odbywać się w lekcjach indywidualnych, w duecie albo w grupach od pięciu do ośmiu osób. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i tylko od uczestnika zależy, na który system nauczania się zdecyduje.

Wakacyjny kurs języka angielskiego

Kiedy nadchodzą wakacje i mamy nieco więcej wolnego czasu, warto go wykorzystać na przykład na naukę języka obcego. Kurs angielskiego wakacyjny to idealne rozwiązanie, aby przyswoić ten język, pozbyć się lęku w mówieniu, zdobycie wewnętrzną motywację do rozwijania kompetencji językowych i poczucie zadowolenie Z uzyskanych efektów. Zajęcia prowadzone są w formie indywidualnej, w duecie albo w kilkuosobowej grupie.

Jak widać, istnieją różne programy nauczania obcego języka. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaki jest najlepszy kurs języka angielskiego. Dla jednych sprawdzonym rozwiązaniem będzie kontakt z lektorem na Skype, natomiast inni decydują się na zajęcia grupowe. Warto jednak już od najmłodszych lat uczyć się rozmawiać po angielsku, ponieważ pomoże to później w życiu dorosłym czy to podczas pracy, kontaktów biznesowych czy w trakcie wyjazdów zagranicznych.